Yaşam

Huzurevi sakinlerinden geri dönüşüm sergisi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zübeyde Hanım Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri, geri dönüştürülebilir malzemeler kullanarak ev dekorasyon ürünleri üreterek sergilemeye başladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in büyüklerimize vefa anlayışı doğrultusunda özveriyle hizmet veren Zübeyde Hanım Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan çınar ağaçları sosyal hayata özgürce katılmaya devam ediyor. Huzurevinin hobi odasında fotoğrafçılık ve el sanatları çalışmaları yapan huzurevi sakinleri, geri dönüştürülebilir malzemeler kullanarak ev dekorasyon ürünleri üretti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü tarafından huzurevine geçici olarak görevlendirilen el sanatları öğretmenleri ile kurumda kalan emekli Halk Eğitim Merkezi öğretmeni Nermin Ertekin’in iş birliğiyle hazırlanan standa çok sayıda huzurevi sakini de katkıda bulundu. Üretilen vazolar, tabaklar, saksılar ve birçok süs eşyası hobi odasında ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

“Sosyal hayata katılmaları için etkinlikler düzenliyoruz”

Serginin açılış törenine katılan Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Volkan Sert, çalışmada emeği geçen herkesi tebrik ederek, “Huzurevinde yaşayan çınar ağaçlarımızın mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir çağ yaşaması bizim için çok değerli” dedi. Sosyal hayata özgür katılımı sağlamak amacıyla kurum içinde ve dışında birçok etkinlik düzenliyoruz. “Yaşlılarımız yürüyüşe çıkıyor, tiyatroya gidiyor, gezilere çıkıyor, hobileriyle vakit geçiriyor ve böyle değerli eserler üretiyorlar. Sanat eseri üreten hepinizin elinden öpüyorum” dedi. 425 yatak kapasiteli huzurevinden 2019 yılından bu yana 1.182 vatandaşımız hizmet aldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberkaresi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu